Sosyal Medya Reklamcılığı

Anasayfa / Hizmetlerimiz / Sosyal Medya Reklamcılığı / Sosyal Medya Reklamcılığı
Sevdiklerinizle Paylaşın

Sosyal Medya Reklamcılığı

Sosyal medya reklamcılığı, internet üzerinde bulunan tüm sosyal medya hesapları üzerinden yapılan, reklam ve tanıtım aşamasına verilen isimdir. İnternet reklamları içerisinde yer alan sosyal medya reklamcılığı, en çok kullanılan reklam araçlarında biridir. Çünkü hedef kitleye en kolay ulaşma yollarında biri, bu reklamcılıktır. Teknolojinin ve internetin gelişmesi ile birlikte pek çok insanın sosyal medya üzerinden iletişim kurması, etkili sosyal medya reklamcılığı yapılabilmesini kolaylaştırmıştır. 

Sosyal medya üzerinden çok sayıda kişiye ulaşılabilir çünkü herkesin, mutlaka bir sosyal medya hesabı bulunur. Bu reklam anlayışı, gün geçtikçe artmaktadır. Bu nedenle kurumlar ürünlerinin, markalarının yada hizmetlerinin tanıtılması için sosyal medyayı kullanmak isterler. Burada önemli olan hangi sosyal medya üzerinden reklam yapılacağının doğru olarak belirlenmesidir. Bu aşamada sizlere yardımcı olabilecek en iyi firma ise Gezer Tanıtım’dır. Çünkü sosyal medya ile ilgili oluşturulan özel kadrosu ile bu reklamcılığın yapılmasını sağlar ve gerekli olan her aşama, büyük bir titizilikle uygulanır.

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya hesapları, Facebook, Twitter, Instagram, Tumblr, Pinterest gibi hesaplardır ancak sayıları gün geçtikçe artan sosyal medya platformları içinde en etkili olanını bulmak oldukça zordur. Bu konuda sizlere en iyi desteği sağlayacak olan Gezer Tanıtım’ın sosyal medya reklamcılığı aşamaları aşağıdaki şekilde açıklanabilir;

Sosyal Medya Reklamcılığı uygulama aşamaları;

Bu reklamcılık türü, belirlenen hedef kitleye en kısa sürede ulaşmanızı sağlar. Bu nedenle, her kurum tarafından, sosyal medya reklamcılığı tercih edilmektedir. Ancak burada önemli olan nokta, bu reklamcılığın profesyoneller tarafından yapılmasını sağlamaktır. Gezer Tanıtım, sosyal medya reklamcılığı için olması gereken takipçi sistemine ve Seo alt yapısına sahiptir. Bu sayede çalışmalarını en etkili şekilde yaparak, çok sayıda kişinin dikkatini çekmeyi başarmanıza yardımcı olur. Sosyal medya reklamcılığı yapılırken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;

  • Hangi hedef kitleye ulaşılacağının belirlenmesi
  • Hedef kitlenin en çok kullandığı sosyal medya platformlarının belirlenmesi
  • Ürün analiz çalışmasının yapılması ve ürünle ilgili gerekli anahtar kelimelerin belirlenerek, seo analizlerinin yapılması
  • Takipçi sistemi oluşturularak, yapılan sosyal medya reklamcılığının takip edilmesi ve sonuçların değerlendirilmesi.
  • Sosyal medyada yapılan reklamların düzenli olarak yayınlanmasının sağlanması. 

Tüm bu aşamalar, etkili bir sosyal medya reklamcılığı için en temel aşamalardır ve büyük bir titizlikle uygulanması gerekir. 

Sosyal medya reklamcılığının sağladığı avantajlar nelerdir;

Sadece internet üzerinde bulunan sosyal medya platformları ile yapılan bu reklamın, oldukça fazla avantajı bulunur. Gezer Tanıtım aracılığıyla yaptıracağınız bu çalışmaların sonucunda elde edeceğiniz avantajlar şunlardır;

  • Sosyal medya üzerinden yapılan reklamlar çok daha büyük hedef kitleye ulaşır ve ürün yada hizmetinizin tanıtımı, çok daha kolay gerçekleşir.
  • Ürün yada hizmetiniz, belirlediğiniz hedef kitlesinden daha fazlasına ulaşır ve daha fazla müşteri sahibi olursunuz.
  • Bu reklamcılık ile markanız, ürün yada hizmetiniz, diğer reklam türlerine göre çok daha hızlı yayılacaktır.
  • İnsanlar sosyal medya reklamlarından çok daha kolay etkilenirler ve bu reklamlar daha dikkat çekici olarak hazırlanır.
  • Sosyal medya reklamcılığında, reklamların yayınlanma sayısı oldukça fazladır. Bu nedenle gün içerisinde çok kez yayınlanan insanlar, milyonlarca kişiye ulaşabilmektedir.

Siz değerli müşterilerimizde Gaziantep Sosyal Medya Reklamcılığı firması olan Gezer Tanıtımı tercih ederek sosyal medyada gereken tüm önceliklere ve içeriklere sahip olabilirsiniz.

Copyright © 2004 - 2018. Tüm Hakları Saklıdır.


Yükleniyor...