Arama Motorları ve Seo Hizmeti

Anasayfa / Hizmetlerimiz / Arama Motorları ve Seo Hizmeti / Arama Motorları ve Seo Hizmeti
Sevdiklerinizle Paylaşın

Arama Motorları ve Seo Hizmeti

Seo; Türkçe karşılığı olarak, Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelmektedir. Adından da anlaşılacağı üzere Seo ve arama motorları ayrılmaz bir bütünün parçalarıdır. Web sitelerine uygulanan SEO’lar sayesinde, bunların arama motorlarında, üst sıralarda yer alması sağlanmaktadır. 

Her firma kendi web sitesinin, arama motorlarında üst sıralarda yer almasını istemektedir. Yani hedefledikleri kelimeler için arama motorlarının ilk sayfasında, hatta ilk sayfanın da en üst sırasında yer almak istemektedir. Çünkü kullanıcılar, aradıkları bilgilerle ilgili karşılarına gelen sitelerden, ilk sıralardakilerini tercih etmektedir. Arama motorlarında, SEO kuralları aracılıyla üst sıralarda yer almak, uzun bir süreç ve sabır gerektiren bir iştir. Bu nedenle kısa vadede getiri sağlayacak SEO hilelerine başvurmamak ve bu hilelere yönlendiren firmalar ile çalışmamak gerekmektedir. Çünkü bu yöntem kısa bir süreliğine de olsa, web sitenizin üst sıralarda yer almasını sağlarken, daha sonra arama motorları tarafından fark edilerek, sitenizin veri tabanlarından çıkarmalarına neden olacaktır. 

Arama motorları tarafından sevilen bir site olmanız için, SEO kurallarını doğru uygulamak veya bu kuralları doğru şekilde uygulayacak firmalardan yardım almak gerekmektedir. Sizlere bu konuda en profesyonel desteği sunabilecek olan firma ise Gezer Tanıtım’dır. Etkili olan anahtar kelime çalışmaları ile sitelerinizin üst sıralarda yer almasını sağlar ve bunu kalıcı olarak gerçekleştirir. Seo kurallarını şöyle sıralamak mümkündür;

Anahtar kelimeler doğru seçilmelidir;

Anahtar kelimeleri doğru şekilde belirlemek, sitenizin içeriğine göre değişmektedir. Bu içeriğe göre seçilen anahtar kelimeler ya çok kolay ya da çok zor şekilde belirlenebilmektedir. Doğru anahtar kelimeleri belirleyebilmek için araştırma yapmak ve çoğunlukla aranan kelimeleri bulmak çok önemlidir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta en çok aranan kelimeleri seçmek değildir. Bu durum, bu anahtar kelimelerini içeren çok sayıda kullanıcı olacağı için sitenizin üst sıralara çıkmasına yardımcı olmayacaktır.

İçeriğin zengin olmasına dikkat edilmelidir;

Doğru anahtar kelimeleri seçmiş olsanız bile, sitenizin içeriğinin karışık ve sıkıcı olması, kullanıcıları sizden uzaklaştıracak, bu da arama motorlarının sevmediği siteler arasında yer almanıza neden olacaktır. Bu sebeple görsel içeriği zengin, kolay ulaşılabilen, akıcı ve anlaşılır bir site oluşturmanız, arama motorları tarafından sevilmeniz için çok önemlidir. 

Siteniz için aldığınız alan adının doğru olması gerekir;

Arama motorlarının dikkat ettiği, önemli SEO kurallarından biridir. Burada dikkat etmeniz gereken, siteniz için aldığınız alan adında, hedeflediğiniz anahtar kelimelerden birinin veya birkaçının yer almasıdır. Bu durum arama motorlarında, kalıcı olarak üst sıralarda yer almanızı sağlayacaktır. 

Sitenizin içeriği sürekli olarak güncel tutulmalıdır;

Seo sayesinde üst sıralara çıkmak kadar bu sıralarda kalıcı olabilmek de önemlidir. Bu nedenle web sitenize ait olarak içeriklerin özgün olması ve sürekli olarak güncellenmesi gerekir. Ayrıca sitelerin içeriklerinde bulunan görsellerin de özgün olması gerekir. Sitenizin içerisinde hiçbir şekilde kopya olmamasına özen gösterilmelidir.

Gezer Tanıtım, bütün bu kurallara tam olarak uyulan kaliteli bir Seo hizmeti sunar. Bu sayede vermiş olduğunuz paranın karşılığını fazlasıyla alabilir ve bütün önemli arama motorlarında, kalıcı üstünlük sağlayabilirsiniz. Gaziantep Seo

Copyright © 2004 - 2018. Tüm Hakları Saklıdır.


Yükleniyor...