Logo ve Kurumsal Kimlik Tasarımı

Anasayfa / Hizmetlerimiz / Logo ve Kurumsal Kimlik Tasarımı / Logo ve Kurumsal Kimlik Tasarımı
Sevdiklerinizle Paylaşın

Logo ve Kurumsal Kimlik Tasarımı

Logo, bir şirketin kurumsal kimliğinin yansıtılması için gerekli olan amblemdir. Şirketinizin akılda kalıcı olması için mutlaka logonuzun dikkat çekici olması ve kimliğinizi yansıtması gerekir. Ayrıca markanızın ve imajınızın sarsılmaması için logonun bir kez belirlenmesi ve sık sık değiştirilmemesi önerilir. Gezer tanıtım, logo tasarımlarınızı uzman kadrosu ile yaparak, markanıza uygun tasarımlar gerçekleştirebilen bir firmadır. 

Kurumsal kimlik tasarımı ise faaliyet gösterdiğiniz sektör içinde, kendinizi en iyi şekilde ifade etmenizi sağlayan görsel araçlardır. Bu tasarımlar, imaj çalışmalarını kapsar. Kurumuzun başarısını ve sektördeki duruşunuzu temsil eden bu tasarımlar, rakiplerinize karşı bir adım önde olmanızı sağlar. 

Logo ve kurumsal kimlik tasarımlarının nasıl yapıldığı ve avantajlarının neler olduğu hakkında bilgi verelim;

Logo tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gerekenler;

Sade olması;

Sektöründe başarılı olan tüm şirketlerin sade logolar taşıdığı gözlemlenir. Gezer Tanıtım, firmanız için sade logolar tasarlayarak,  akılda kalıcı olmanızı sağlar. Çünkü insanlar basit ve sade olan logoları daha çabuk anlarlar ve bu logoların akılda kalıcı olması kolaydır. Karmaşık olan ve içinde çok fazla öğe bulunduran tasarımlar insanların kafasını karıştırır ve logonuzun anlaşılmasını zorlaştırır. Bu nedenle en iyi logo tasarımının sade olması önerilir.

Ebatlarının uygun olması;

Logoların ebatları çok önemli değildir. Firmanızın yansıtılması için logolar, büyük yada küçük olarak tasarlanabilir. Burada önemli olan nokta, logoların hem büyük hem de küçük hallerinin aynı görünmesidir. Örneğin; reklam panolarında yer alan büyük ve dikkat çekici logonuzun, kartvizitinizde yer alan logonuz ile aynı görüntüye sahip olması önem taşır. Bu taktik, müşterilerinizin sizi kolayca bulmalarını sağlayacaktır. Gezer Tanıtım, logolarınızın hem büyük hem de küçük hallerinin aynı görünmesine dikkat ederek, hedef kitlenize en kısa yoldan ulaşmanızı sağlar.

Renk kullanımı önemlidir;

Logo tasarımlarında çok fazla renk kullanmak hem kafa karıştırıcı hem de maliyetli olacaktır. Bu nedenle tasarımlarda en fazla iki yada üç renk kullanılması tavsiye edilir. Gezer Tanıtım ile elde edeceğiniz logolar, insanların akıllarında kalıcı olması ve kafa karıştırmaması için, markanıza uygun olacak renk tasarımları ile yapılır.

Yazı stilleri;

Logolarda yer alan yazı stillerinin hem sade hem de dikkat çekici olması önemlidir. Çok farklı, sade ve güzel görünen yazı stilleri bulunmaktadır. Gezer Tanıtım ile yaptıracağınız logo tasarımları, en güzel yazı stilleri ile sade olarak tasarlanır. 

Kurumsal kimlik tasarımı yapılırken kullanılan araçlar;

Kurumsal kimliğinizin yansıtılması için pek çok araç gereç bulunur. Bu araçlar Gezer Tanıtım ile en güzel şekilde tasarlanır ve sunulur. Kimliğiniz en iyi şekilde yansıtabilecek olan araçlar şunlardır; 

 • Başlıklı kağıt tasarımları
 • Kartvizit tasarımları
 • Zarfların tasarımı
 • Fatura ve irsaliye tasarımı
 • PDF formatındaki kurumsal kimlik kitapçığı
 • Firmanızın sahip olduğu araçların giydirme tasarımları
 • Küçük bloknot tasarımı
 • Kalem ve kalemlik gibi kimliğinizi yansıtan her türlü araç-gereç ve promosyon tasarımı
 • Katalog ve broşür tasarımları
 • Microsoft Office dokümanlarının şablon tasarımları

Kurumsal kimlik tasarımı için kullanılan araçların tasarlanmasında dikkat edilmesi gereken noktalar;

 • Bu gereçler tasarlanırken en önemli nokta renkleridir. Renkler, kişilerin üzerinde farklı çağrışımlar yapabilir. Bu nedenle kurumsal kimlik tasarımları yapılırken kullanılan yukarıdaki araçların renkleri, anlamlar ve çağrışımlar göz önünde bulundurularak tasarlanmalıdır. Gezer Tanıtım, firmanızın en iyi şekilde yansıtılması ve en etkili şekilde akılda kalması için kimliğinize uygun renk tasarımları gerçekleştirmektedir.
 • Kurumsal kimlik imzası da, markanızın temsil edilmesi için önemli bir kriterdir. Markanızın yanlış anlatılmaması ve imajınızın zedelenmemesi için bu imzanın profesyonel eller tarafından hazırlanması gerekir.

Gezer Tanıtım ile yapılan kurumsal kimlik alışmalarının avantajları;

 • Firmamız ile yaptıracağınız kurumsal tasarımlar sonucunda, özgün çalışmalar ile akılda kalıcı olmanız sağlanır.
 • Müşterilerinize güven vermek amacı ile tasarımlar yapılır.
 • Şirketini ve markanız için itibar sağlanır.
 • Bu çalışmalar ile işinize gösterdiğiniz önem, müşterilerinize yansıtılır. 

Sizlerde firmanızın Logo ve Kurumsal Kimlik Tasarımı konusunda çalışmak istediğiniz profesyonel bir ajans arıyorsanız ve beklentileriniz daima en üst seviyede ise Gezer Tanıtımı tercih ederek hedeflerinize en kısa sürede ulaşabilirsiniz.


Copyright © 2004 - 2018. Tüm Hakları Saklıdır.


Yükleniyor...