Ambalaj ve Etiket Tasarımı

Anasayfa / Hizmetlerimiz / Ambalaj Ve Etiket Tasarımı / Ambalaj ve Etiket Tasarımı
Sevdiklerinizle Paylaşın

Ambalaj ve Etiket Tasarımı

Ambalaj, bir ürünün pazarlanmasında en etkili araçlardan biridir. Günümüzde ambalaj tasarımı büyük bir öneme sahiptir. Çünkü ürünün tüketiciyle buluşmasını sağlar. Bu nedenle ambalaj tasarımlarının 3 boyutlu grafikler ile yapılması önem taşır. Ambalajın genel tanımı, ürünlerin korunaklı bir şekilde taşınması ve muhafaza edilmesini sağlayan kaplar şeklindedir. Ambalajlama işlemi, ürünün tüketiciye bozulmadan ulaşmasını sağlamak amacıyla yapılır. Gezer Tanıtım, bir ürünün değer kazanması ve dikkat çekmesi için gerekli olan ambalaj tasarımını en iyi şekilde yapmakta ve markanızı en iyi şekilde yansıtabilmektedir. Bunu yaparken, az maliyetli olmasına özen göstermekte ve hem maddi açıdan hem de müşteri kazanımı açısından değer katmaktadır. 

Etiket ise, bir ürünün nasıl ve ne şekilde olduğunu belirten, ürün özelliklerini barındıran unsurlardır. Ambalaj kadar değerli olan etiket için de özel tasarımların olması gerekir. Ürünü pazarlamanızı sağlayan en önemli unsur etikettir. Dolayısıyla göz çarpan ve etkili bir görsel ile hazırlanmış etiketler, akılda kalıcı olacaktır.

Ambalaj ve etiket tasarımında dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir;

Ürününüze ait olan bir ambalajın yada etiketin tasarlanması aşamasında, dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunur. Bu noktaları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz;

 • Ambalaj ve etiket tasarımı çarpıcı olmalıdır.
 • Tasarım yapılırken ürünle bağlantısı olmasına dikkat edilmelidir.
 • Ürünün itibarını ve kalitesini arttıran tasarımlar yapılmalıdır.
 • Bu tasarımlar özenle ve profesyonel olarak hazırlanmalıdır.
 • Günümüz teknolojisi de göz önünde bulundurularak, 3 boyutlu tasarımlar oluşturulmalıdır.
 • Ürünün sessiz iletişim aracı olan bu ambalaj ve etiket tasarımları, akılda kalıcı şekilde tasarlanmalı, ürünü en iyi şekilde yansıtmalıdır.

Gezer tanıtım avantajları;

 • Markanıza ait olan ürünlerin tasarımları yapılan etiket ve ambalajlar için özel olarak bir ekip kadrosu oluşturulur. Firmamız, bu tasarımları profesyonel şekilde yapar ve en güzel şekilde ortaya çıkarır.
 • Tasarımlar yapıldıktan sonra mutlaka sizler ile irtibata geçilir ve tasarımlarla ilgili tarafınıza bir sunum yapılır. Bu sayede sizlerin de görüşleri alınarak tasarımlar hazırlanır.
 • Ambalajların ve etiketlerin üzerinde yer alan her öge, büyük bir titizlikle seçilir. Bu ögelerin ürününüzü yansıtmasına özen gösterilir.
 • Belirlediğiniz hedef kitle ile doğrudan bağ kuran bu tasarımlar için özel renkler kullanılır. Renklerin anlamları ve akılda kalıcılığı farklıdır. Bu nedenle hedef kitlenize uygun olan renkler seçilir.
 • Ambalaj ve paketlerin üzerinde olan tasarımlar dikkat çekici olmasının yanında sade olma özelliği de taşır. Kafa karıştırmadan, vermek istediğiniz mesajın net olarak, kullanıcılarınız tarafından alınması sağlanır.
 • Bütün bunlar firmamız tarafından, sizler için en uygun maliyetlerle hazırlanır. 
Sizlerde Ambalaj ve Etiket Tasarımı konusunda Gezer Tanıtımı tercih ederek hedeflerinize en kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Copyright © 2004 - 2018. Tüm Hakları Saklıdır.


Yükleniyor...