Açık Hava Reklamcılığı

Anasayfa / Hizmetlerimiz / Açık Hava Reklamcılığı / Açık Hava Reklamcılığı
Sevdiklerinizle Paylaşın

Açık Hava Reklamcılığı

Açık hava reklamcılığı, en etkili reklam araçlarından biridir. Türkiye’de çok fazla ilgi görmemiş olan bu reklam yöntemi son zamanlarda oldukça popülerlik kazandı. Çünkü firmalar bu reklam yöntemi ile birlikte maliyetlerini çok daha aza indirerek, belirledikleri hedef kitleye daha kolay bir şekilde ulaşabiliyor. Yazılı basının değeri elbette ki reklam için oldukça önemlidir. Ancak yazılı basında sürekli kalıcı olmanız ve her zaman reklam verebilmeniz büyük bir maliyet gerektirir. Bu reklamcılık anlayışına uzun yıllardan beri hakim olan ve bu alanda profesyonel işler yapan Gezer Tanıtım ise en iyi çözüm ortağınız olmaya devam etmektedir.

Açık hava reklamcılığının faydaları;

  • Bu reklam türü ile hedef kitlenize doğrudan ulaşma imkanı bulursunuz.
  • Görsel olan reklamlar her zaman daha fazla akılda kalır. Bu nedenle açık hava reklamcılığı ile tanıttığınız ürünler sürekli olarak hafızalarda yer edecektir.
  • Bu reklamcılık türü belirlediğiniz hedef kitleden çok daha fazlasına ulaşmanıza imkan sağlayacaktır.
  • İnsanların kalabalık olduğu yerlerde kullanılan bu reklam araçları, genellikle büyük ve dikkat çekicidir. Bu sayede müşteri kitlenizin artmasına yardımcı olur.
  • Yeni çıkan bir ürünün yada hizmetin en sağlıklı şekilde duyurulmasını sağlar.
  • Markanızın değer kazanmasına yardımcı olur.

Açık hava reklamcılığı çeşitleri nelerdir;

Bu reklamcılık türü, adından da anlaşılacağı gibi açık havada yani dış mekanlarda uygulanan en eski reklam türüdür. Dükkanların tabelalarına yazdıkları yazılar ile dikkat çekmeleri ile başlayan bu reklamcılık günümüzde ışıklı panolar ve yüksek binaların tepelerine kadar ulaşma şeklinde gelişmiştir. Bu gelişimin en büyük nedeni ise teknolojide yaşanan ilerlemedir. Ülkemizde en çok kullanılan ev en etkili açık hava reklamcılığı çeşitleri ise şunlardır;

Billboardlar;

Afişlerin kullanım alanları olan bilboardlar, şehir merkezlerinde ve trafiğin yoğun olduğu yerlerde kullanılır. Büyük ve dikkat çekici olması sebebiyle, en etkili reklam araçlarından biridir. ışıklı ve sesli olan billboardlara, pek çok şehirde rastlamanız mümkündür. Ayrıca yol kenarlarında ve otoyolların giriş kısımlarında da bu bilboardlara rastlanılır. Bunların üzerinde isterseniz sesli, isterseniz ışıklı isterseniz ürününüzün reklamını yapan isterseniz de markanızı tanıtan afişler astırabilirsiniz.

Miniboard;

Boyutları billboardlara göre daha küçük olan bu reklam araçlarını hem ön yüzü hem de arka yüzü kullanılabilir. Açık hava reklam araçları arasında en güvenilir olan çeşittir. Çünkü billboardlarda afişlerin koruması imkansızdır ve afişler tahrip olabilir. Ancak mini boardların cam korumaları olması sebebiyle afilşler zarar görmeden, uzun süre kalıcı olabilirler. Bu reklam araçlarını kullanıldığı alanlar ise kaldırım kenarları, refüjler ve meydanlar şeklindedir. Oldukça estetik olan bu araçlar küçük ve camlı olmaları nedeniyle, görüntü ve çevre kirliliği oluşturmazlar.

Duraklara yapılan reklamlar;

Eski model durakların yerini alan şeffaf ve modern görünümlü üzeri ve yanları kapalı olan duraklar, aynı zamanda etkili bir reklam aracıdır. Bu durakların sağ ve sol dış kısımlarında reklam alanları bulunur. Bu alanlara afişlerinizi asarak, etkili bir reklam yapabilirsiniz. camlı olan bu reklam araçları afişlerinizin uzun süre kalıcı olmasını sağlarken, görüntü kirliliği de yaratmaz ve çok sayıda kişiye ulaşabilmenizi sağlar.

Mega Lightler;

Teknolojinin gelişmesi sonucunda billboardlar da geliştirilmiştir. Bu gelişme billboardların büyümesi, ışıklandırılması, farklı çerçeveler ile renklendirilmesi, yerden yüksek, oldukça büyük, sabit ve ışıklı olması şeklindedir. Mega ışık anlamına gelen bu reklam aracı totem olarak da adlandırılmaktadır.

Sokak tabelaları; 

Sokakboardlar olarak bilinen bu reklam araçları, yukarıdan bakıldığında üçgen şeklinde olan genellikle cadde ve sokakların isimlerinin yer aldığı tabelalardır.

Duvar reklamlar;

Çok eski zamanlardan beri kullanılan reklam araçlarından biri de duvar reklamlarıdır. Bu reklamlar apartman yada yüksek binaların yan kısımlarına boyama ile yapılan reklamlardır. Günümüzdeki teknoloji ile de büyük boy afişlerin yapıştırılması şeklinde yapılır.

Araç reklamları;

Araçların dış kısmına boya ile yapıla reklamlar da, etkili iletişim araçları arasında yer alıyor. Araçların akılda kalması ve her zaman trafikte olması, reklamın etkili olmasını sağlıyor. 

Çatı reklamları;

Özelliklerde büyük şehirlerde çatılara yapılan ve ışıklar ile dikkat çekilen bu reklamlar. En yen reklam teknolojileri arasında yer alıyor.

Görüldüğü gibi açık hava reklamcılığı, oldukça geniş bir alanda uygulanabiliyor. Her an ve her yerde karşımıza çıkan reklamlar sürekli gözümüzün önünde yer alıyor. Bu çeşitlilik içinde akılda kalıcı olmak için ise Gezer Tanıtım desteği almanız önemlidir. Çünkü firmamız ile yapılan açık hava reklamı tasarımları, markanıza ve ürününüze özel olarak tasarlanmaktadır. Adınızı en iyi şekilde duyurmak ve çok sayıda hedef kitlesine kalıcı olarak ulaşabilmek için açık hava reklamlarınızın tasarımlarında firmamızı tercih edebilirsiniz.

Sizlerde Açık Hava Reklamcılığı konusunda Gezer Tanıtımı tercih ederek hedeflerinize en kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Copyright © 2004 - 2018. Tüm Hakları Saklıdır.


Yükleniyor...